Araba Bilgileri

Araba Cam Değişimini Kaskodan Değiştirilir mi ?

0
Araba Cam Değişimi
Araba Cam Değişimi

Camdaki rastgele bir hata sürücünün görüşünü yasaklayarak ciddi kazalara neden olabilir. Taşıt camları ile alakalı problemler taşıt park halindeyken dahi başınıza gelebilmektedir. Fakat daha çok dolu, yağmur, kar gibi hava koşulları ve sürüş esnasında camya çarpan ufak taş parçaları camların kırılmasına yahut çatlamasına neden olmaktadır.

Oto cam yenilemesinde kasko
Taşıt camlarında kullanılan özel maddelerden dolayı oto camları bir kadehin kırılması gibi kırılmaz. Sürücünün ve yolcuların güvenliği için genelde çatlaklar oluşturur, cama temas eden cisim daha sert ise can tuzla buz olacak biçimde

Reelleşen bir kazada, şayet kabahatli taraf sizseniz ya da karşı taraf size çarpıp kaçtıysa kasko taşıt cam başkalaşımı için lüzumlu hizmetleri vermektedir.

Kaskoda Cam yenileme düzeyleri nelerdir?
Mümkün bir kaza gidişatında, ilk olarak yapmanız gereken şey kazayı ve taşıt oto camsını fotoğraflamanız. Çevrede görgü şahitleri varsa onlardan da dayanak alabilirsiniz.

Kaskonuzla fiyatsız olarak oto cam başkalaşımı yaptırmak için kaskonuz tarafından istenen dokümanları yetersizsiz olarak doldurarak teslim etkeniz gerekmektedir. Sigorta şirketleri değişik evraklarda isteyebilmekle birlikte genel olarak altta belirtilen dokümanları istemektedirler.

Basılı doküman ibra sigortalı imzalı olacak,
Basılı doküman beyan ehliyet sahibi imzalı olacak,
Kasko poliçe
Ruhsat
Ehliyet,
Zarar beyanı
Sizden istenen tüm dokümanları teslim ettikten sonra, kırılan camnın ebatları ölçülerek ve yeni oto camı sipariş edilir. Ardından yeni cam yerine takılır ve test sürüşü yapılır. Artık taşıt sahibine verilmek için hazırdır.

Kasko, cam kırılmalarını genel olarak senede dört keze kadar değiştirmektedirler. Fakat şirketten işletmeye değişiklikler olabildiği gibi bazı kasko cinslerinde oto cam başkalaşımı rakamı daha az olabilmektedir. Senede bir kere yapılan bu metamorfoz kaskonuzu bozmaz. Fakat birden fazla yapılan otocam başkalaşımı kaskonuzu bozar.

Peugeot 307 Kullanıcı Yorumları ve Kronik Arıza ile Çözümleri

Önceki Yazı

Motor Yağ Kaçakları Giderilmesse Ne Olur?

Sonraki Yazı

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir