Araç Arızaları

Motor Yağ Kaçakları Giderilmesse Ne Olur?

0
Yağ Kaçakları
Yağ Kaçakları

Yağ Kaçakları, motor için lüzumlu akışkanların zamanla yıpranarak motorun gereğinden fazla aşınmasına hatta yağsız kalma gidişatında motorun tamamen kullanılamaz vaziyete gelmesine neden olabilir. Ayrıca yağ kaçakları etraf parça ve donarımların üstüne damlar ise hasar da verebilir. Misal vermek gerekir ise direksiyon hidrolik pompası genellikle şarj yada marş dinamosunun üstünde bulunur. Bu parçada yağ kaçağı olması zamanla dinamolarında arızalanmasına neden olacaktır.

Önemsememe bu ve buna eş arıza ve maliyetler çıkmasına neden olabileceği gibi tamamen motora hasar bile verebilir. Bu nedenle yağ kaçakları ölçünüze göre müddet kaybetmeden taşıtınızı bir servise götürmeli götürene kadar da her vasıtayı kullanacağınızda vasıta akışkan seviyelerini hakimiyet etmelisiniz. Şayet firari fazla ise taşıtın çekici takviyeyi ile servise götürülmesi önerilir. Bunun sebebi akışkan seviyelerini banal seviyeye kadar bitirseniz bile servise gidene kadar yolda tekerrür boşalabilir ve daha yüksek maliyetler çıkarabilir.

Taşıtınızda alana gelen yağ kaçaklarının biçimini, ölçüsünü ve tamiri ile alakalı suallerinizi bizlere sorabilirsiniz. Sual sormak isteyen kullanıcılarımız alttaki yorum kısmına vasıta marka ve modelini de belirterek suallerini sorabilirler. Günlük olarak sorulan araştırılarak yanıt verilmektedir.

Araba Cam Değişimini Kaskodan Değiştirilir mi ?

Önceki Yazı

Motor Yağ Kaçağı Nasıl Önlenir

Sonraki Yazı

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir