Opel

Opel Astra InSP Uyarısı Nasıl Silinir?

0
Opel Astra InSP Uyarısı
Opel Astra InSP Uyarısı

Opel Astra arabalarında bazen InSP uyarısı çıkmaktadır. Bu uyarıyı nasıl sileceğiniz anlatmadan önce bu uyarının ne anlama geldiği hakkında bilgi verelim. Kilometre saatinde çıkan bu uyarı Opel Astra arabanızın bakım zamanı geldiğinin uyarasını vermektedir. Peki bu uyarıyı sistem nasıl belirliyor ve bize bu uyarıyı çıkartıyor. ECU üzerinde fabrika tarafından belirlenmiş bakım aralıkları örneğin 15.000 km veya senede bir kere bakım yapılmadığında ve bu uyarı sıfırlanmadığı zaman direk olarak sizi uyarmaktadır.

Yetkili serviste yapılan bakımlarda bu uyarı silinmekte olup eğer ki arabanızın garantisi bitmiş bakımlarınızı kendiniz veya başka özel bir servise yaptırıyorsanız bu bakım sıfırlama uyarısını silmeyi unutabilirler. Bu durumlarda bu uyarıyı kendiniz silmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Aracınızın kontağına anahtarı yerleştirin.
  • Kontağı çevirmeden önce kilometre saatinizin orada bulunan resetleme tuşuna basılı tutun. Elinizi çekmeden kontağı arabayı çalıştırmadan iki kademe bütün ışıkların yandığı kademeye getiriniz.
  •  Resetleme tuşundan elinizi çekmeden 10 saniye kadar bekleyin. Kilometre ekranında — çizgiler göründüğünde InSP uyarınız silinmiş olacaktır.

Opel Astra araçlarınızda InSP arızası dışında InSP2, InSP3 ve InSP4 arıza uyarıları da vermektedir. Bu arızaları da kendiniz yapabileceğiniz gibi bunlar hakkında bilgilere verelim.

InSP2: Bu uyarı ile karşılaştığınız zaman aracınızda aydınlatma lambalarından birisinin düzgün şekilde çalışmadığının uyarısını vermektedir. Muhtemelen bir farınızda lamba patlamıştır ve bunu uyarı olarak göstermektedir.

InSP3: Uzaktan kumandanızda yer alan pilin bittiğini ve bu değiştirmeniz gerektiği hakkında uyarı vermektedir.

InSP4:  Bu uyarı sadece dizel araçlarda çıkmakta olup dizel yakıt filtrenizde su olduğunu belirtmektedir. Bunu kendinizde temizleyebilirsiniz. Önlem olarak yakıt aldığınız yeri değiştirmeniz önerilmektedir.

Opel Astra Teyp Sıfırlama – Resetleme

Önceki Yazı

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir