Opel

Opel Astra Teyp Sıfırlama – Resetleme

0
Opel Astra Teyp Sıfırlama
Opel Astra Teyp Sıfırlama

Günümüzde bütün teknolojik araçlarda teypler hırsızlık ve çalınmaya karşı olarak güvenlik amaçlı şifreli olarak araçlara sunulmaktadır. Her aracın içerisinde yer alan teypin bir güvenlik numarası bulunmaktadır. Bu güvenlik numarası teyp ile eşleşir ve bu Car Pass arabanızı sıfır alırken sizlere takdim edilir. Ayrıca sadece teyp olarak değil başka parçalar da bu korumaya alınmış olup beyin, ekran gibilere bu kod gerekmektedir.

 Orijinal bir Astra teyp almadan veya satmadan önce yapmanız gereken işlemler vardır. Eğer ki bu işlemleri yapılmadan alır veya satarsanız o teyp başka arabalarda çalışmaz. Bu durumlarda teyp de  RADIO SAFE (RADYO KAYDET), HEADUNIT SAFE, DISPLAY SAFE (EKRAN KAYDET) sesleri alır ve bu sebepten o teybi kullanamazsanız. Peki nasıl Opel Astra teyp resetleriz işte çözümü

Opel Astra Teyp Satmadan Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  • Aracınızın ilk önce bir Car Pass kartını bulunuz. Eğer bu kartı bulamaz isenin Ruhsatınız ile birlikte yetkili servisten bu kodu isteyebilirsiniz.
  • Daha sonra elinizdeki güvenlik kodu ile birlikte aracınızı bir OP-COM cihazınıza bağlayıp buradan güvenlik kodunu girip sıfırlanmasını sağlayınız.

Orijinal Astra Teyp Aldım Nasıl Arabama Takarım?

  • Öncelikle ikinci el alacaksanız kesinlikle teybin sıfırlanıp sıfırlanmadığını sormanız gerekmektedir. Ayrıca tedbir amaçlı da olsa güvenlik kodunu istemeniz yerinde olacaktır.
  • Daha sonra aldığınız bu teybi OP-COM cihazı vasıtasıyla arabanıza tanıtıp direk olarak kullanabilirsiniz.
  • Eğer serviste sıfır bir teyp alıp değiştiriyorsanız bütün işlemleri onlar sizin adınıza yapmaktadır. Bu işlemler ikinci el için alınan çalışan arabadan sökülen teyp ve diğer parçalar için geçerlidir.

Peugeot 307 Airbag Fault Arızası ve Çözümü

Önceki Yazı

Opel Astra InSP Uyarısı Nasıl Silinir?

Sonraki Yazı

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir