Peugeot

Peugeot 307 Braking System Fault Arızası ve Çözümü

0
Peugeot 307 Braking System Fault
Peugeot 307 Braking System Fault

Pejo 307 araçlarda nadir görülen arızası olsa da “Braking System Fault” ” Fren Sistemi Arızası” olarak geçmektedir. Bazen ufak gibi bir arıza olarak görünse de bazen büyük bir arızaların habercisidir. Bu arıza ile karşılaştığınız zaman ilk olarak gözle aşağıda belirtmiş olduğumuz sistemleri kontrol ediniz.

  • Disk ve Balatalar
  • Tampon ve Lastiklerin olduğu yerde ABS Beyni
  • Fren Hidrolik Yağı
  • Dökülen yağ ve kaçak var mı ?

Bu kontolleri yaptıktan sonra karşınızda her hangi bir arızayı bulamıyorsanız bilgisayara bağlayıp hangi parçanın arıza verdiğini görebilirsiniz. Bazen sistemde uyarı olarak çıkmakta olup arabanızda herhangi bir değişikilk yoksa bilgisayardan önemli bir şey çıkmazsa sildirip bir süre daha deneyebilirsiniz.

Ancak bu arızanın muhtemel nedenleri arasında fren hidrolik yağ seviyesinin azalması, eskimesi ve yerine getirmemesi, fren disk ve balatalarının kontorlü sonrasında abs sensörlerine bakılmalı. ABS sensör arızası çıkan bilgisayar sonuçlarında bir çoğunda temizleyip sorun düzelmektedir. Nadir de olsa bazen temizlemek yeterli olmuyor ve değiştirmeniz gerekebilir. Size en kötü ihtimali söylemek istiyorum ABS beyni de arızanızla çözüm olabilir.

Bazen akünüzde çıkan volt dalgalanması sonucu da bu arızalar meydana gelmektedir. Akünüz normal rolanti değerleri ölçülürken bir de gaz verip değerlerinize bakmanız gerekir. Eğer bu sebepten bir dalgalanma görürseniz bu arızanın sebepleri arasında olabilmektedir.

Araba Amortisör Arıza ve Çözümleri Nelerdir

Önceki Yazı

Opel Corsa InSP, InSP2, InSP3, InSP4 Arızası ve Çözümleri

Sonraki Yazı

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir