Peugeot

Peugeot 307 Kullanıcı Yorumları ve Kronik Arıza ile Çözümleri

0
Peugeot 307
Peugeot 307

Peugeot 307 aracını almak isteyenler için kullanıcı yorumları ve kronik arızalarından bahsedeceğiz. Bir zamanların efsane arabası olan o zaman Volkswagen GOLF rakip olarak tasarlanıp çıkmış model. Öncelikle bir araba alırken hepimizin yaptığı gibi bir bütçe planı yapıyoruz ve bütçe arasından alabileceğimiz arabalara bakıyoruz. Burada önemli olan Fiyat/Performans oranını tutturmak oluyor. Aslında her ne kadar çok sorun çıkartıyor ve sorunlu deseler de kendi segment fiyatları karşılaştırdığında alınabilecek en iyi konfor ve performansı sunan araba diyebiliriz.

Peugeot 307 karşımıza farklı motor ve şanzıman seçimleri karşımıza çıkmakta olup donanım yönünden de kullanıcıları tatmin etmektedir. Özellikle dizel arabaları çok az yakması çok tercih edilirken Benzin ve Otomatik vites seçeneği ise de yine en çok tutulan modelleri arasındadır. Doğru montaj ve doğru LPG kiti kullanıldığı zaman Benzinli motoru çok güzel uyum sağlarken otomatik vites olması da ayrı bir güzellik katmaktadır. Ancak şunu belirtmekte fayda 1.4 Benzinli motor seçeneğine LPG tam uyumlu olarak çalışmamaktadır. LPG / Benzin seçimi en güzel 1.6 motorlarda uygulanmaktadır.

Donanım bakımında o yıllarda üretilen arabalar için oldukça gösterişli olmakta olup şuan belki piyasa da sıfır olan arabalarda bile bulunmamaktadır. Bunlarda bir kaçını saymak gerekirse 4 Cam otomatik, yağmur sensörü, far sensörü, follow me, cruize control gibi farklı donanım modellerinde bir çok özellikler bulunmaktadır. Şimdi gelelim Peugeot 307 arabasının aslında kronik olmayan ama kronikleşmiş sorunlarını anlatmaya.

Peugeot 307 Kronik Sorunları

  1. Arka Amortisörlerden Ses Gelmesi:  Arka taraftan takır tukur sesler gelir. Amortisörlerinize baktırırsınız ancak patlak değildir. Burada yapmanız gereken körük hortumunu değiştirmeniz. Özellikle bunun için özel yapılmış sarı hortumu seçmeniz sesi kesecektir.
  2. Sürücü tarafı cam kumandası arızalanması: Genel su ve yağmurun içine kaçıp elektronik kartın oksitlenmesi durumunda çalışmaz yada stabili bozulur. Oksit önleyici spreyler ile bunu temizlediğiniz de çoğu zaman sorun ortadan kalkmış olur.
  3. LPG li aracın benzin ibreside düşmesi: Bunun sebebi aslında benzin seviyesi elektronik olması ve tekerlerden alması. Ancak lpg taktırırken ufak bir kit ile bu sorunu da ortadan kaldırabiliyorlar. Bu kit ayrıca benzin pompanızın bozulmamasını sağlıyor.
  4. Antipollution Fault Arızası: Bu arıza benzinli ve sonradan lpg takılmış bir çok araba da meydana gelmektedir. Bu konuda detaylıca bunun hakkında bilgi verdik bakabilirsiniz. http://www.724borsa.net/peugeot-307-antipollution-fault-hatasi-ve-cozumu/
  5. Sürücü tarafı su sızıntısı: Çoğu 307 başına gelmekte olup sürücü tarafında yer alan kalorifer borusundan su sızdırmasından kaynaklanıyor. 2 tane oring yada sıvı conta ile işi halledebilirsiniz.
  6. Beyin Arızası: Bu kimsenin başına gelmesini sitemeyiz ancak beynin su almasından dolayı bazı sorunlardan meydana gelebiliyor. Özellikle sinyal, korna gibi elektronik sorunlar meydana geliyor. Beyinceye yada elektrikçiye gidip sigortalara baktırabilirsiniz. Özellikle sonradan bir tesisat yapılmış su alıp alınmadığı dikkat kontrol edilmelidir. Çünkü tesisat yapılıp açılan delikler sonrası bu arıza meydana gelmektedir.
  7. CD Çalar sorunu: CD ve müzik anlamında aracın orijinal CD çaları tatmin etmeyebilir ve sorunlar çıkartabilir. Oto ses sistemleri yapan kişilere danışıp daha iyi sistemlere sahip olabilir veya onarım yaptırabilirsiniz.

Şunu da söylemekte fayda var. Bu arızalar genelde kullanıcı hatası olup araba dururken arıza çıkarmaz. Unutmayın arızalı değil bakımı yapılmayan araç vardır. Aracınıza ne kadar iyi bakarsanız o kadar az arıza çıkartır. Sonuçta 13 ile 18 yaşında araba alıyorsunuz ister istemez parçalar yıpranabilir ve arızalar çıkabilir.

Peugeot 307 Automatic Gear Fault Arızası ve Çözümü

Önceki Yazı

Araba Cam Değişimini Kaskodan Değiştirilir mi ?

Sonraki Yazı

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir